سفره‌ای برای ازدواج آسان در مسجد

انداختن سفره‌ای برای ازدواج آسان در مسجد آنقدرها هم کار سخت و دور از ذهنی نیست. کافی است همت‌مان را مضاعف کنیم و قدری از تکلف‌ها بکاهیم.  مثل مسجد امام موسی کاظم(ع) در منطقه پردیسان قم، منطقه‌­ای که بیشتر جمعیت آن از قشر ضعیف جامعه هستند. این مسجد با همکاری کانون فرهنگی هنری فخرالائمه دست به ابتکاری تازه زده و اتاق عقدی را در طبقه بالای مسجد، که در واقع حسینیه مسجد است ایجاد کرده است، تا اقدامی موثر برای تسهیل امر ازدواج جوانان منطقه باشد:

شناسنامه مسجد

نام: امام موسی کاظم(ع)

مکان ساخت: پردیسان قم

سال ساخت: سال ۱۳۹۰

 

ویژگی‌ها

واقع شدن در منطقه محروم و در میان قشر ضعیف جامعه و ارائه خدمات رایگان به آن‌ها

ایده‌های  مسجد

ایجاد کانون عقد و ازدواج در طبقه بالای مسجد

کانون فرهنگی هنری فخرالائمه مسجد امام موسی کاظم(ع) که در منطقه پردیسان قم واقع شده است، برای تسهیل امر ازدواج جوانان و همچنین پرهیز از تجملات مراسم ازدواج اتاق عقدی را در طبقه بالای مسجد تعبیه نموده است.

این کانون در راستای توصیه مقام معظم رهبری(دامت برکاته) مبنی بر انجام ازدواج آسان برای جوانان، در مقابل تدارک اتاق عقد هیچ هزینه­‌ای دریافت نمی­‌دارد و خدمات خود را برای عموم مردم رایگان قرار داده است. چنین اقداماتی توانسته هم جوانان را به این مسجد جذب نماید و هم یکی از مهمترین مسائل امروز جوانان را حل نماید. فضای اتاق عقد به صورت کاملا سنتی و مذهبی آراسته شده است.

ارائه خدمات رایگان و کم‌هزینه برای مراسم ازدواج

از دیگر امکانات این اتاق عقد، آزاد بودن آن برای عموم مردم، کمیته امداد، بهزیستی، پایگاه‌های سبیج و کانون‌ها، همچنین تخفیف در دریافت هزینه سالن و شام عروسی است. طبق گزارش امام جماعت مسجد، حجت‌الاسلام و المسلمین فاطمی‌نیا ماهانه به طور متوسط سه مراسم عقد و ازدواج در این مکان برگزار می‌گردد.

بدون نظر

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

با ما در تماس باشید

توجه داشته باشید که جهت ارسال پیام به بخش‌های مورد نظر همراه با ضمیمه می‌توانید از فرم تماس با ما استفاده نمائید.


پل های ارتباطی:
۰۲۵۳۲۹۱۷۹۴۸ – ۰۳۱۵۵۵۷۱۰۹۵     
masjedideas[at]gmail[dot]com     
کانال تلگرام

ارسال کردن

کاری از "اتاق ایده پردازی فام"

با شناسه کاربری خود وارد شوید

یا    

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟

Create Account