نامه‌های بلوغ، هدیه‌ای برای جشن تکلیف

گرانقدرترین هدایا در سیره علما و فاضلان گذشته، کتاب بوده است که آن را در مدح اساتید و یا در پند دوستان و فرزندان خود می‌نگاشته‌اند همچنان که این سنت در نامه امام علی(ع) به امام حسن مجتبی(ع) و پندنامه لقمان به فرزندش هویداست. در باب جشن تکلیف و رسیدن فرزند به سن بلوغ هم این سنت دیده می‌شود چنانچه سیدبن طاووس کتاب “کشف المحجه لثمره المهجه” را در آستانه بلوغ به فرزند خویش محمد ارزانی داشته است.

باشگاه ایده‌پردازان مسجدی بر آن است تا در ایام برگزاری جشن‌های تکلیف در مدارس سراسر کشور، به معرفی چند کتاب‌های هدیه در این زمینه بپردازد. کتاب “نامه‌های بلوغ” اثر برجسته علی صفائی حائری از جمله این کتب ارشمند است:

شناسنامه کتاب

عنوان: نامه‌های بلوغ

مولف: علی صفائی حائری

ناشر: لیله‌القدر

سال چاپ:۱۳۹۱

معرفی
کتاب نامه‌های بلوغ پنچ نامه از علی صفایی حائری است به فرزندانش، که هنگام بلوغ آنها نگارش یافته است. او به واقع جایگاه بلوغ را که با تحولات و بحران‌ها همراه است، پراهمیت و اساسی ارزیابی می‌نماید. سرآغاز بلوغ اگر چه با تحولات جسمی همراه است، اما تحولات روحی آن بسیار بزرگ‌تر است. در این مرحله از رشد است که انسان مورد توجه خدا قرار می‌گیرد. از طرفی احساس استقلال و آزادی در انتخاب، بحران‌هایی را فراروی انسان می‌گذارد.

بینش‌ها و گرایش‌ها، سلوک و اخلاق، رضا و رضوان، عمل و بحران‌های عمل و  نامه ناتمام، پنج عنوان این نامه‌های ارزشمند است. کتاب مذکور توسط نشر لیله‌القدر با قیمت ۱۱۰۰۰ تومان به بازار کتاب عرضه شده است که به نوبه خود می‌تواند یکی از بهترین هدایای ارزشمند برای فرزند شما در آستانه جشن بندگی باشد.

برشی از کتاب…
برای فرزندم محمد، که خدا با او، درهایی از بلاء و محبت را به روی من گشود و در او آیه‌هایی نشانم داد.

پسرم محمد! چند ماهی است که به فکر تو و بلوغ تو هستم. اما امشب، شب سیزدهم رجب در حرم حضرت رضا مصمم شده‌ام تا برای تو زمینه‌ای فراهم کنم؛ تا به مناسبت بلوغ تو در ماه رمضان، خاطره‌ای در زهن تو زنده بماند و امکان بهره‌برداری بیشتر فراهم گردد و مصمم شدم در این زمینه نامه‌ای بنویسم تا توشه راه تو، از بلوغ وصل و لقاء و دیدار خدا برایت مشخص شود تا شاید حقوقی که تو برمن داری ادا شود تا در این بازار مکّاره که هر کس از هر طرف فریادی دارد و در این بیغوله، در هر لحظه، هزارها شیطان رهِ گم گشته می‌زنند، تو راحت مقصد را بشناسی و راه را بیابی…..

بدون نظر

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

با ما در تماس باشید

توجه داشته باشید که جهت ارسال پیام به بخش‌های مورد نظر همراه با ضمیمه می‌توانید از فرم تماس با ما استفاده نمائید.


پل های ارتباطی:
۰۲۵۳۲۹۱۷۹۴۸ – ۰۳۱۵۵۵۷۱۰۹۵     
masjedideas[at]gmail[dot]com     
کانال تلگرام

ارسال کردن

کاری از "اتاق ایده پردازی فام"

با شناسه کاربری خود وارد شوید

یا    

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟

Create Account