برکات خادمی مسجد در زندگی من

پای بعضی کارهای خیر که به زندگی‌مان باز می‌شود، همه چیز برای‌مان رنگ تازه‌ای می‌گیرد. مثل خادمی مسجد که برکات زیادی را به زندگی محمد باقری؛ خادم مسجد انصارالحسین(ع) هدیه داده است. آقای محمد باقری که این روزها خادم برگزیده مسجد شده است، مهارت‌آموزی و افزایش دانش دینی را علت موفقیت خود می‌داند و معتقد است برکات خادمی مسجد برایش فراوان بوده است:

ایده‌ها

نماز اول وقت؛ اولین برکت خادمی مسجد

قبل از اینکه به عنوان خادم مسجد باشم،کارگر ساده‌ای بودم که با توجه شرایط کاری که داشتم، بعضا نمازم را با تاخیر می‌خواندم. اما پس از خادمی مسجد اول وقت خواندن نمازم یکی از برکات حاصل شده از این شغل شریف است.

رونق زندگی با حق خدمتگذاری خانه خدا

بخشی دیگر از برکات این شغل مباحث اقتصادی است. بنده حقوق ماهیانه ۶٠٠ هزار تومان دریافت می‌کنم اما حقوق خدمت‌گذاری در خانه خدا زندگی بنده را رونقی پر برکتی داده است.

خانوادگی به مسجد خدمت می‌کنیم

به لطف حضور در مسجد توانسته‌ایم به صورت خانوادگی در حال خدمت‌گذاری به مهمانان خانه خدا باشیم. از جمله حضور همسرم در فعالیت‌های فرهنگی بانوان مسجد انصارالحسین(ع) و همچنین تربیت فرزندانم در محیط مسجد است.

مهارت‌های خدمت‌گذاری‌ام را افزایش دادم

با شرکت در دوره‌های آموزشی کرامت و دوره‌های مهارتی از جمله بهداشت و ایمنی که از سوی مرکز رسیدگی به امور مساجد برگزار شد، توانستم حائز بیشترین امتیاز نسبت به همکاران خود شوم و به عنوان خادم برتر معرفی شدم. همچنین، کتاب‌های ارسالی برای امام جماعت مسجد انصارالحسین از سوی مرکز رسیدگی به امور مساجد را با توافقی که با ایشان کردم، در زمان‌هایی که این کتب برای ایشان بلااستفاده است، مطالعه می‌کنم. با ارتقا آگاهی و افزایش سطح علمی خادمان مسجد، باید نگاهمان را به خادمان مسجد تنها به عنوان نظافتچی مسجد عوض کنیم.

برادری و رفاقت سرلوحه کار من

در طی دوران خدمت‌گذاری در مسجد، به طور مستمر به یاد خدا بودن را یاد گرفتم. همچنین برای جذب مردم محله به مسجد، برادری و رفاقت با اهالی محله را، سرلوحه کار خود قرار داده‌ام.

بدون نظر

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

با ما در تماس باشید

توجه داشته باشید که جهت ارسال پیام به بخش‌های مورد نظر همراه با ضمیمه می‌توانید از فرم تماس با ما استفاده نمائید.


پل های ارتباطی:
۰۲۵۳۲۹۱۷۹۴۸ – ۰۳۱۵۵۵۷۱۰۹۵     
masjedideas[at]gmail[dot]com     
کانال تلگرام

ارسال کردن

کاری از "اتاق ایده پردازی فام"

با شناسه کاربری خود وارد شوید

یا    

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟

Create Account