ت مثل تجربه

بعضی کتاب‌ها از دل ما سخن می‌گویند، نوشته می‌شوند تا مسئله‌ای را حل کنند و راهی پیش پای ما باز کنند. مثل کتاب”ت مثل تجربه” که تالیف شده تا کانون‌های مسجد، متولیان و فعالان فرهنگی، کاسه چه کنم خود را زمین بگذارند  و با به کار بستن شیوه‎های نو و جذاب، زمینه حضور جوانان و نوجوانان را در مسجد فراهم نمایند:

شناسنامه کتاب

عنوان کتاب: ت مثل تجربه؛ حاوی یکصد تجربه موفق فعالان فرهنگی مساجد کشور

مولف کتاب: محمدمهدی نجاتی

ناشر کتاب: کتابدار طوس

سال چاپ: ۱۳۹۰

خوش بود گر محک تجربه آید به میان، تا سیه روی شود هر که در او غش باشد…

معرفی کتاب

کتاب گرانقدر “ت مثل تجربه” حاصل بیست سال کار فرهنگی مستمر در مسجد و تشکل‌های دینی است که سعی دارد یکصد تجربه موفق فعالان فرهنگی مساجد کشور را که در زمینه گرایش کودکان، نوجوانان و جوانان و جوانان این مرز و بوم به اسلام و تربیت دینی موثر بوده است، به اشتراک بگذارد. هدف از نگارش این کتاب، آشنایی بیشتر متولیان فرهنگی مساجد با ایده‌های جدید، خلاقانه و قابل اجرا در مساجد است.

متن کتاب اینگونه بیان شده است که ابتدا شماره تجربه به همراه عنوان تجربه ذکر می‌گردد، سپس ذیل آن با عنوان شرح تجربه چگونگی اجرای آن توضیح داده شده است. بعد از آنکه لوازم و مراحل اجرای تجربه معرفی گردید، هدف و ضرورت اجرای تجربه در پایان آورده می‌شود. تمامی تجارب آمده در کتاب، توسط مولف جمع‌آوری، تنظیم و پروریده شده و در اختیار خواننده قرار داده شده است و تنها عنوان و ایده تجربه، برگرفته از تجربیات موفق فعالان فرهنگی کانون‌های مساجد است.

برشی از کتاب

یکی از مربیان خلاق مساجد شهر اصفهان می‌گفت: ما برای جذب بچه‌ها به مسجد، یکبار هزار تا ماهی قرمز کوچولو خریدیم و ریختیم توی حوض حیاط مسجد محل، بعد توی محله اعلامیه زدیم که بچه‌های زیر ۱۲ سال اگر در نماز جماعت شرکت کنند می‌توانند برای خودشان یک ماهی قرمز موچولو با تور صید کنند. با این روش سیصد نفر در نماز جماعت شرکت کردند و دویست و پنجاه نفرشان مسجدی شدند که….

خرید کتاب

جهت خرید کتاب می‌توانید به سایت پاتوق کتاب مراجعه فرمایید و یا با شماره تلفن ۰۹۱۵۷۵۹۱۵۷۳ تماس حاصل نمایید.

بدون نظر

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

با ما در تماس باشید

توجه داشته باشید که جهت ارسال پیام به بخش‌های مورد نظر همراه با ضمیمه می‌توانید از فرم تماس با ما استفاده نمائید.


پل های ارتباطی:
۰۲۵۳۲۹۱۷۹۴۸ – ۰۳۱۵۵۵۷۱۰۹۵     
masjedideas[at]gmail[dot]com     
کانال تلگرام

ارسال کردن

کاری از "اتاق ایده پردازی فام"

با شناسه کاربری خود وارد شوید

یا    

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟

Create Account