چراغ صبح

شاید باورش سخت باشد اما کتاب هم باید یکی از لوازم زندگی ما باشد. تنها کتاب است که برخلاف نیازمندی‌های روزمره، می تواند شما را خوراک فکری بدهد، اندیشه‌تان را تعالی بخشد و باعث پیشرفت شما و جامعه‌تان گردد. تنها راه محشور شدن با یک کتاب، مانوس شدن و  همراه شدن با آن است. اگر می خواهید رابطه خود را با کتاب اصلاح کنید، می‌توانید اثر “من و کتاب” را بر مبنای بیانات گرانقدر مقام معظم رهبری درباره کتاب و کتابخوانی بخوانید:

شناسنامه کتاب

عنوان: من و کتاب

ناشر و گردآورنده:  نشرسوره مهر

سال چاپ: سال ۱۳۸۶

“هر جا که با کتاب سروکاری هست، می‌بینید که از لحاظ کیفیت روحی و وضع فکری، نسبت به آنجایی که این وضعیت وجود ندارد، تفاوت محسوسی هست”.

معرفی کتاب

“من و کتاب” مجموعه گفتارها، سخنرانی‌ها و بیانات مقام معظم رهبری(حفظه‌الله) درباره ضرورت کتاب و کتابخوانی است که در شش فصل تدوین شده است. فصل اول کتاب با عنوان “اهمیت کتابخوانی” به جایگاه کتاب و مطالعه در اسلام اشاره کرده و بزرگترین خسارت یک ملت را در عدم سروکار داشتن آن ملت با کتاب دانسته است. از این رو هر ملتی در هر برهه از تاریخ بخواهد از خود و هویتش دفاع کند، مجور خواهد بود به کتاب اهمیت بدهد. درواقع کتاب راه میان‌بر پیشرفت یک ملت محسوب خواهد شد.

فصل دوم با عنوان “من و کتاب” به رابطه مقام معظم رهبری با کتاب، آثاری که مطالعه کرده‌اند و سفارش می‌کنند تا دیگران هم بخوانند می‌پردازد. همچنین در ضمن بحث به ظرافت‌ها و طراوت‌های معنوی یک کتاب و ترجمه آن پرداخته می‌شود تا خواننده بداند چگونه می‌تواند آثار خارجی را به صورت حرفه‌ای بخواند و مطالعه نماید.

فصل سوم با عنوان “نقد وضع موجود” به عارضه‌های کتاب‌نخوانی، بی‌رمانی انقلاب، تهرانی بودن نویسندگان، ضدجنگ نویسی و عقب‌ماندگی در نمایشنامه‌نویسی اشاره می‌کند و سپس پیدا کردن ترجمه خوب، استفاده از جنگ برای نوشتن و جوهر تبدیل شدن به آثار بزرگ را به عنوان راه حل‌های پیشنهادی آن معرفی می‌کند.

 فصل چهارم کتاب با عنوان “چه باید کرد” به ارائه راه‌ها و فرصت‌های موجود و قابل رفت برای کتابخوانی و نگارش کتاب می‌پردازد. تنها زیان جنگ زبان هنر است، ترجمه خوب، توجه به وحدت جوامع اسلامی، نوشتن برای کودکان، کتاب در وسایل نقلیه عمومی، داستان ابزار تبلیغ انقلاب و کتاب‌های جیبی از جمله راه‌حل‌های موجود برای احیاء کتابخوانی است. در فصل پنجم کتاب، دست‌نوشته‌های مقام معظم رهبری بر کتاب‌هایی که خوانده‌اند، به نمایش گذاشته می‌شود.

برشی از کتاب

“مردم ما کتاب‌خوان نیستند، این کتاب‌نخوانی نقص خیلی بزرگی است. خیلی از مردم ما حتی روزنامه‌خوان هم نیستند. اگر نگاهی به روزنامه بکنند، به همان تیترهای درشتش اکتفاء می‌کنند. بسیاری از مردم، رادیو را فقط برای سرگرمی‌هایشان گوش می‌کنند، نه برای آموزش و خبر و آگاهی‌های زندگی و مسائل فرهنگی. ما باید این نقیصه را برطرف کنیم”(صفحه ۴۳).

خرید کتاب

برای خرید کتاب به سایت انتشارات سوره مهر مراجعه کنید و یا با شماره ۰۲۱۶۱۹۴۲ تماس بگیرید.

بدون نظر

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

با ما در تماس باشید

توجه داشته باشید که جهت ارسال پیام به بخش‌های مورد نظر همراه با ضمیمه می‌توانید از فرم تماس با ما استفاده نمائید.


پل های ارتباطی:
۰۲۵۳۲۹۱۷۹۴۸ – ۰۳۱۵۵۵۷۱۰۹۵     
masjedideas[at]gmail[dot]com     
کانال تلگرام

ارسال کردن

کاری از "اتاق ایده پردازی فام"

با شناسه کاربری خود وارد شوید

یا    

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟

Create Account