کاروان شادی وحدت

شاخه‌های گل در دستان جمعیت تکان داده می‌شوند و می‌روند تا به رسم همدلی و برادری به برادران ایمانی تقدیم شوند. کاروان شادی وحدت را از مسجد محله براه انداخته‌ایم و راهی شده‌ایم تا مهمان محفل گرم نمازگزاران اهل سنت باشیم. در سرمای این روزهای زمستانی، فصل تازه احترام و اخوت فرا رسیده است:

ایده:  مساجد و هیئت‌های همجوار بصورت کاروان شادی و با در دست داشتن شاخه‌های گل به سمت مسجد اهل سنت حرکت کرده و با حضور در مسجد اهل سنت و اهدای شاخه‌های گل، مراسم جشن هفته وحدت بجا ‌آورند.

مشروح ایده

با توجه به تفاوت اوقات شرعی اهل تشیع و تسنن و به منظور حضور هر چه بیشتر مردم و حداقل زمان ممکن، نمازگزاران شیعه پس از اقامه نماز مغرب و عشاء، با شاخه‌های گل حرکت کرده(که در این فاصله زمانی، اهل سنت نماز مغرب را خوانده‌اند) و در مسجد اهل سنت حضور یافته و شاخه‌های گل را به اهل سنت هدیه می‌دهند و مراسم قبل از اقامه نماز عشاء توسط اهل سنت خاتمه می‌یابد. همچنین می‌توان در پایان نماز وحدت را نیز در مسجد اهل سنت بخوانند.

سابقه اجرای ایده

این طرح با همت کانون جماران و پایگاه بسیج وحدت و مسجد امام‌خمینی(ره)، مسجدابوالفضل‌العباس، خانه نورالجواد، هیئت سجادیه و مسجد ابوحنیفه در گرگان برگزار شده است.

بایدها و نبایدها

از بیان سخنان و رفتارهای تفرقه‌انگیز و اختلاف افکن پرهیز شود.

زینت‌ها و مستحبات

اهدای شاخه گل به علما، مادران و پدران شهدای اهل سنت به نمایندگی از مردم اهل سنت

دستاوردهای ایده

افزایش همدلی و هم‌زبانی در محله‌های شیعه و سنی‌نشین

پشتوانه نظری

“اگر ملّت‌های کشورهای اسلامی در همه‌ی این منطقه‌ی وسیع،  که یک کسر بسیار بزرگی از جمعیّت دنیا را تشکیل می‌دهند نه در جزئیّات، بلکه در جهت‌گیری‌های کلّی با یکدیگر همراه باشند، دنیای اسلام به اوج ترقّی و تعالی خواهد رسید”. بیانات در دیدار مسئولان نظام و میهمانان بیست و هشتمین کنفرانس بین‌المللى وحدت اسلامى‌، ۱۹/ ۱۰/ ۹۳

 

بدون نظر

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

با ما در تماس باشید

توجه داشته باشید که جهت ارسال پیام به بخش‌های مورد نظر همراه با ضمیمه می‌توانید از فرم تماس با ما استفاده نمائید.


پل های ارتباطی:
۰۲۵۳۲۹۱۷۹۴۸ – ۰۳۱۵۵۵۷۱۰۹۵     
masjedideas[at]gmail[dot]com     
کانال تلگرام

ارسال کردن

کاری از "اتاق ایده پردازی فام"

با شناسه کاربری خود وارد شوید

یا    

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟

Create Account