حماسه 9 دی

باید به صدر کلام برگردیم و حماسه ۹ دی را از ابتدای وقوع بخوانیم، چرا که حماسه ۹ دی تنها یک واقعه نیست بلکه از ابتدا تا انتهای خود، درس‌ها و عبرت‌های بزرگ برای امت اسلامی دارد. حماسه ۹ دی نه ماجرایی تاریخی و متعلق به گذشته‌ها، بلکه درسی است عظیم برای امتی که روی سوی آینده دارد و آرمان ایمانی خویش را جستجو می‌کند.

رسیدن به آرمان حقیقی یک امت انقلابی جز در نهادن دست‌ها در دست رهبر آن امت محقق نمی‌شود. کتاب حماسه ۹ دی، بازشناسی همه حقایق فتنه ۸۸ و از منظر رهبر معظم انقلاب برای طی کردن مسیر آینده در کوران آزمون‌ها و فتنه‌هاست:

شناسنامه کتاب

عنوان: حماسه ۹ دی

مولف: حجت‌الاسلام صلح‌میرزایی

ناشر: نشر موسسه پژوهشی انقلاب اسلامی

سال چاپ: ۱۳۹۴

کتاب حماسه ۹ دی، تالیفی است گرانقدر که “آزمون بصیرت” و “بازشناسی وضعیت فتنه” را از منظر مقام معظم رهبری بررسی می‌کند.

معرفی کتاب

کتاب “حماسه ۹ دی” چهارمین  اثر تولیدی در دفتر نشر انقلاب اسلامی است که بعد از انتشار سه اثر «کالبدشکافی فتنه ۸۸»، «نقشه‌ نقش بر آب» و «شرح ماجرا» در زمینه‌ فتنه‌ ۸۸، دی ماه سال ۱۳۹۴، در سالروز رویداد تاریخی و حماسه‌ساز یوم‌الله ۹ دی‌ماه، رونمایی و معرفی گردید.

اثر حاضر مشتمل بر بیانات گهربار معظّم‌له است، امّا جهت نگاه این کتاب با سه اثر گذشته متفاوت است. اوّلاً به صورت گذرا به برخی از ریشه‌های اصلی شکل‌گیری فتنه پرداخته است. ثانیاً تا آبان سال ۱۳۹۴  محتوای کتاب بروزرسانی شده است. ثالثاً در مورد بیانات مربوط به سال ۸۸ برخی از نکات تاریخی آن دوران و به اصطلاح شأن نزول بیانات را به صورت کوتاه یادآور شده است.

این اثر با رعایت سیر تاریخی بیانات، مخاطب را با تاریخ همراه می‌کند و این همراهی، فواید متعدّدی را برای او به‌همراه خواهد داشت. مخاطب نکته‌سنج، مدیریّت میدانی رهبر عزیز را خواهد دانست و خواهد فهمید که به آگاهی رساندن عموم مردم چقدر سخت و زمان‌بَر است.

در پایان نیز فهرست موضوعی مطالب درج شده است تا مخاطب بتواند به یک نظام فکری در زمینه‌ فتنه و مسائل پیرامونی آن دست یابد. مطالعه‌ این اثر، یک شروع در مطالعه و تحقیق در مورد حماسه‌ ۹ دی و فتنه‌ ۸۸ است و مخاطب را از مراجعه به کتب تحلیلی در این زمینه بی‌نیاز نمی‌کند.

سخنی در باب حماسه ۹ دی

“نهم دى را همین جوان‌ها، همین نسل سوّم انقلاب به راه انداختند؛ آن حادثه‌ى عظیم را به وجود آوردند؛ آن سیلى محکم را به صورت کسانى نواختند که سعى‌شان این بود که مسیر حرکت اسلامى را با ایجاد فتنه منحرف بکنند؛ این کار را چه کسى کرد؟ جوان‌ها کردند، نسل سوّم انقلاب کردند”.

مقام معظم رهبری، ۱۷/ ۱۰/ ۹۳

خرید کتاب

جهت خرید کتاب، به سایت دفتر نشر انقلاب اسلامی مراجعه فرمایید.

بدون نظر

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

با ما در تماس باشید

توجه داشته باشید که جهت ارسال پیام به بخش‌های مورد نظر همراه با ضمیمه می‌توانید از فرم تماس با ما استفاده نمائید.


پل های ارتباطی:
۰۲۵۳۲۹۱۷۹۴۸ – ۰۳۱۵۵۵۷۱۰۹۵     
masjedideas[at]gmail[dot]com     
کانال تلگرام

ارسال کردن

کاری از "اتاق ایده پردازی فام"

با شناسه کاربری خود وارد شوید

یا    

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟

Create Account