جهیزیه نوعروسان محله

شده بود دلگرمی بزرگ نوعروسان محله، با همین مغازه قدیمی‌اش که در این شهر بزرگ به چشم نمی‌آید. علی آقا، کاسب امین و قدیمی محله است که در گذر زمان، خانواده‌های محله و بچه‌هایشان را خوب شناخته. برای همین هم تا وقت ازدواجشان می‌رسد علی آقا اولین کسی است که کادوی عروسی را هدیه می‌کند:

ایده: ارتباط مستمر مسجد با کاسبان امین محله جهت حمایت از نوعروسان بی‌بضاعت در تهیه جهیزیه بواسطه تخفیف در کالاهای ضروری(نمایش ایده)

مشروح ایده

مسجد محل در راستای کمک به نوعروسان بی‌بضاعت جهت تامین جهیزیه، می‌تواند با کاسبان محله که سابقه بلندی برای سکونت در محله دارند، ارتباط گرفته و از ایشان دعوت نماید تا به خانواده‌های نیازمند کمک نمایند. اکثر این کاسبان به دلیل آشنایی با خانواده‌ها و میزان استطاعت مالی ایشان، می‌توانند امین مردم نیازمندان محله باشند.

به دلیل وجود این آشنایی و شناخت عمیق از خانواده‌ها، کاسب براحتی می‌تواند به خانواده‌های تخفیف داده و در خرید کالاها با نوعروسان همراهی نماید.

سابقه اجرا

مسجد امام جواد(ع)، منطقه ۱۰

روایت اجرا

بانوان محله و خیریه مسجد امام جواد(ع) برای جمع کردن جهیزیه نوعروسان دلگرمی بزرگی دارند و این دلگرمی، کاسب خوش مرام محله است که تا امروز کمک‌های زیادی را برای کمک به نوعروسان و تهیه جهیزیه انجام داده است.

علی آقا لوازم برقی و خانگی فروشی کوچکی در نزدیکی مسجد محله دارد و وقتی خانواده‌ها و نوعروسان به او رجوع می‌کنند از هدیه دادن به عروس و دامادها و کمک به خیریه هیچ‌گاه دریغ نکرده است.

 هر وقت بانوان مسجد خبر می‌دهند که برای جهیزیه یک نیازمند کمک می‌خواهند، علی آقا هم دو قلم جنس را بسته‌بندی کرده و هدیه می‌دهد. علی آقای بلندرتبه با خودش قرار گذاشته است هر نوعروسی که به مغازه‌اش می‌آید، هزینه خرید را ۶ ماه بعد دریافت کند.

پشتوانه نظری

امام موسی کاظم(ع):

“روز قیامت در سایه و پناه خداوند است کسی که زمینه ازدواج برادر مسلمانش را آماده نماید”.

وسائل الشیعه، ج ۲۰، ص ۴۶

بدون نظر

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

با ما در تماس باشید

توجه داشته باشید که جهت ارسال پیام به بخش‌های مورد نظر همراه با ضمیمه می‌توانید از فرم تماس با ما استفاده نمائید.


پل های ارتباطی:
۰۲۵۳۲۹۱۷۹۴۸ – ۰۳۱۵۵۵۷۱۰۹۵     
masjedideas[at]gmail[dot]com     
کانال تلگرام

ارسال کردن

کاری از "اتاق ایده پردازی فام"

با شناسه کاربری خود وارد شوید

یا    

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟

Create Account