صندوق قرض الحسنه

گاه طعم شیرین بعضی کارها خوب در خاطرمان می‌ماند. مثل کارهای خیر، مثل یک صندوق قرض‌الحسنه، یک حساب مشترک برای همه، برای همه زمان‌هایی که شاید بخواهیم کاری بزرگ انجام دهیم و دستی را به گرمی بگیریم و بلند کنیم. مثل یک صندوق قرض‌الحسنه برای نوعروسان:

ایده:راه‌اندازی صندوق قرض‌الحسنه برای نوعروسان بی‌بضاعت در مسجد محله توسط کسبه امین محله(نمایش ایده)

مشروح ایده

بسیاری از کسبه قدیمی در دل محله‌های شهر دارای کسب و کار هستند و به خوبی با وضعیت خانواده‌های محله آشنایی دارند. در این میان کسبه لوازم خانگی بیشتر محل مراجعه مردم هستند و خانواده‌ها مایحتاج خوب، بویژه جهیزیه نوعروسان خود را از آنها خریداری می‌کنند.

کسبه قدیمی محل می‌توانند با کمک یکدیگر یک صندوق قرض‌الحسنه برای نوعروسان بی‌بضاعت راه‌اندازی نمایند و با واسطه‌گری ائمه جماعات به کمک به خانواده‌ها و تسهیل امر ازدواج جوانان بپردازند.

سابقه اجرا

بسیج مسجد حضرت ابالفضل(ع)، محله شهید رجایی تهران

روایت اجرا

مظفر شاملو کاسب ۴۵ ساله محله شهید رجایی است که مدتی است صندوق قرض الحسنه محله را در مسجد راه اندازی کرده است تا به نوعروسان بی بضاعت محله کمک نماید.

اولین بار یکی از طریق یکی از دوستانش متوجه مشکلات یک خانواده برای خرید جهیزیه شد. وقتی در تهیه و تکمیل جهیزیه جوان آن خانواده کمک کرد طعم شادی عجیبی را برای اولین بار در خود احساس کرد.

حالا مظفر شاملو صندوقی را در محل بسیج مسجد حضرت ابالفضل با کمک ۴۰ نفر دیگر راه‌اندازی کرده است. این صندوق خیلی خوب هوای نیازمندان محله را دارد.

 آقای شاملو هر وقت مشتری برایش می‌رسد با توجه به شناخت قبلی به او در خرید وسایل مورد نیاز کمک می‌کند. به نیازمندان وام می‌دهد یا گاه شده هزینه کالا را قسطی حساب کرده یا ۴۰ روز دیرتر هزینه را دریافت کرده است.

پشتوانه نظری

مقام معظم رهبری

“در جامعه‌ی اسلامی همه‌ی آحاد وظیفه دارند، مسئولیّت دارند، باید کار انجام بدهند؛ کار برای پیشرفت جامعه، کار برای امّت”.۳۱/ ۵/ ۹۵

بدون نظر

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

با ما در تماس باشید

توجه داشته باشید که جهت ارسال پیام به بخش‌های مورد نظر همراه با ضمیمه می‌توانید از فرم تماس با ما استفاده نمائید.


پل های ارتباطی:
۰۲۵۳۲۹۱۷۹۴۸ – ۰۳۱۵۵۵۷۱۰۹۵     
masjedideas[at]gmail[dot]com     
کانال تلگرام

ارسال کردن

کاری از "اتاق ایده پردازی فام"

با شناسه کاربری خود وارد شوید

یا    

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟

Create Account