با بچه‌های مدرسه از مسجد گفتیم

دنیای بچه‌های مدرسه دنیایی ساده اما پر از نشاط و حیات است، آماده‌ی نقش گرفتن از همه چیزهای خوب، حرف‌های خوب و آد‌م‌های خوب. رازی که علی طالبی فرمانده پایگاه مسجد الجلیل آن را دریافت و خود به سراغ مدرسه رفت تا بچه‌هایش را به مسجد بیاورد:

شناسنامه مسجد

نام مسجد: مسجد الجلیل

بانی مسجد: جلیل باباخانلو

محل ساخت: تهران، منطقه ۷، خیابان شهید نامجو

سال ساخت: ۱۳۴۱ شمسی

گاه اذان که می‌شود مسجد را آکنده از هیاهوی بچه‌ها می‌بینی که از صفوف نماز گرفته تا مرتب کردن شبستان و تدارک چای بعد نماز در تکاپو هستند. این تصویر زیبای غروب‌های هر روزه مسجد الجلیل است:

ایده‌های مسجد

مسجدی با چهره‌های درخشان و ماندگار

مسجدالجلیل چهره‌های درخشان و ماندگار بسیار دارد. از جلیل باباخانلو ارباب نان سنگکی‌های تهران تا آیت‌الله بروجردی نوه میرزا حسن آقای اصفهانی از نجف تا حسین عبدالحسینی فرمانده قرارگاه کربلا، فرمانده بسیج مسجد که بعدها نامش در فهرست شهدای دفاع مقدس ثبت شد.

پایگاهی فعال در دوران انقلاب

مسجد الجلیل بی‌شک یکی از فعال‌ترین پایگاه‌های منطقه در جریان شکل‌گیری انقلاب اسلامی و ۸ سال دفاع‌مقدس بوده است. اعزام صدها نفر از اهالی منطقه به جبهه‌های حق علیه باطل و تصویر ۲۶ شهیدی که در حال حاضر دیوار مسجد را مزین کرده، گواه این ادعا است.

با بچه‌های مدرسه از مسجد گفتیم

مسجد الجلیل با ۱۱۰ نوجوان خود به مسجد نوجوان‌ها معروف شده است. راز این محبوبیت هم در پیشقدمی مسجد نهفته است. ما خود به مدرسه‌ها رفتیم و برای بچه‌ها کلاس‌‌های مختلف برگزار کردیم. بچه‌های مدرسه ادامه کلاس‌ها را در مسجد دنبال کرده‌اند و حالا پای ثابت مسجد شده‌اند.

به دانش‌آموزان مسجدی مسئولیت دادیم

از همان روزهای اول ورود به مدرسه جذب نوجوانان به مسجد را آغازکردیم و مربیان به مدارس منطقه رفتند تا با ارائه یک نمای کلی از برنامه‌های مسجد، آنها را به حضور در برنامه‌های فرهنگی مسجد علاقه‌مند کنند. حالا تمامی فعالیت‌های مسجد از پخش غذا، غبارروبی، قرائت قرآن و اذان و اقامه تا مدیریت و اجرای برنامه‌های مختلف به عهده خود بچه‌ها گذاشته شده است.

هدف ما تربیت یاران امام زمانی است

کلاس‌های اخلاق و احکام و قرآن ما نیز با حضور حداکثری بچه‌ها برگزار می‌شود. بچه‌ها علاوه بر کار در مسجد از یک طرح تربیتی برخوردار هستند. هدف ما از این طرح تربیت نسلی از یاران امام زمانی بود.کاری که تنها باید از نوجوانی آغاز می‌کردیم.

 

 

 

 

 

 

بدون نظر

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

با ما در تماس باشید

توجه داشته باشید که جهت ارسال پیام به بخش‌های مورد نظر همراه با ضمیمه می‌توانید از فرم تماس با ما استفاده نمائید.


پل های ارتباطی:
۰۲۵۳۲۹۱۷۹۴۸ – ۰۳۱۵۵۵۷۱۰۹۵     
masjedideas[at]gmail[dot]com     
کانال تلگرام

ارسال کردن

کاری از "اتاق ایده پردازی فام"

با شناسه کاربری خود وارد شوید

یا    

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟

Create Account