وعده دیدار بچه‌ها با مدیر مدرسه همیشه مسجد محله است. رهبری مقتدر و پرجاذبه که هم مدیر مدرسه است هم امام مسجد محله. تا دانش‌آموزی خطایی می‌کند آستین همت را بالا می‌زند. به جای تنبیه و سرزنش، او را به مسجد دعوت می‌کند.

حجت‌الاسلام مختاری؛ شنیدن تجربه‌های این مدیر مقتدر اما مهربان حتما ارزشش را دارد به ویژه برای آنان که دنبال یک رابطه ناب با بچه‌های مدرسه هستند:

گزارش ایده‌ها

باید ما به سراغ مردم برویم

از وقتی ساکن محله شدم هر کسی خانه خریده، ازدواج کرده، یا خدای نکرده بستگانش فوت کرده به دیدنش رفته‌ام. حتی اگر کسی دانشگاه قبول شود برای تبریک به خانه‌اش می‌روم. اینها دلگرمی می‌آورد. بعضی‌ها فکر می‌کنند اهالی باید به دنبالشان بروند در صورتی که خلق و خوی حضرت رسول(ص) این بود که ایشان سراغ مردم می‌رفت.

وعده دیدار ما مسجد محله

همیشه تا نوجوانی را می بینم از همان ابتدا با او انس می‌گیرم. دست می‌دهم و احوالپرسی می‌کنم اما بیشتر با نوجوانان پرشیطنت ارتباطم را صمیمی می‌کنم. از آنها می‌خواهم هر زمان فرصت کردند، سری به من بزنند. وقتی به مسجد آمدند از خوبی‌های انس با خدا برایشان می‌گویم و درباره برنامه‌های مسجد صحبت می‌کنیم.

با شاگردهایم در خانه خدا حرف می‌زنم

همیشه قرار و مدارهایم مسجد است. بچه‌ها هم در خانه خدا برایشان راحتتر است تا با مربی‌شان حرف بزنند. کی از کم‌بضاعتی خانواده‌اش گله دارد و دیگری از اعتیاد پدرش می‌گوید. دانش‌آموزی هم دلخور از بدحجابی خواهرش است. گوش من شنوا برای راز بچه‌هاست. بعد با هم می‌نشینیم، فکر می‌کنیم تا به راه‌حل خوبی برسیم.

خانه‌ام را نزدیک مسجد خریدم

روش تربیتی من خاص دانش‌آموزان مدرسه نیست. همه بچه‌های محله را فرزندان خودم می‌دانم. خواسته‌هایشان را درک می‌کنم. رای اینکه بتوانم نظارت بیشتری بر رفتار و کردارشان داشته باشم خانه‌ام را نزدیک مسجد خریدم. یکی از مهم‌ترین امتیازهایی که دارم این است که فاصله مسجد تا خانه و مدرسه زیاد نیست.

برای استعدادها مسیری درست انتخاب کردیم

بهانه‌ای ایجاد کرده‌ام که بچه‌ها مسجد را به‌عنوان پاتوق انتخاب کنند. برنامه فرهنگی پرباری را تدوین می‌کنم. برایشان کلاس آموزش نظامی برگزار می‌کنم تا انرژیشان را به جای کتک‌کاری در کوچه و خیابان و زورآزمایی، صرف یادگرفتن فنون نظامی کنند. اینها سرمایه‌های کشور هستند و باید در مسیر درست قرار بگیرند.

هیئت دانش‌آموزی هفتگی داریم

مسجد هیئت دانش‌آموزی دارد و برنامه‌اش هفتگی است. در هیئت دعا و نوحه‌سرایی داریم. در ایام محرم هر شب به منزل یکی از خانواده‌های شهدا می‌رویم و عزاداری می‌کنیم. از ۴۰۰ دانش‌آموز مدرسه شهید مطهری، بیش از ۲۰۰ نفر عضو بسیج مسجد صاحب الامر(ع) و باقی بچه‌ها از اهالی محله هستند.

 

بدون نظر

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

با ما در تماس باشید

توجه داشته باشید که جهت ارسال پیام به بخش‌های مورد نظر همراه با ضمیمه می‌توانید از فرم تماس با ما استفاده نمائید.


پل های ارتباطی:
۰۲۵۳۲۹۱۷۹۴۸ – ۰۳۱۵۵۵۷۱۰۹۵     
masjedideas[at]gmail[dot]com     
کانال تلگرام

ارسال کردن

کاری از "اتاق ایده پردازی فام"

با شناسه کاربری خود وارد شوید

یا    

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟

Create Account