همنام گل‌های بهاری

همنام گل‌های بهاری عنوان اثری است برجسته در حوزه‌ی سیره نبوی که با نگاهی نو و متفاوت، به بررسی زندگی و شخصیت نبی مکرم اسلام(ص) می‌پردازد:

شناسنامه کتاب

عنوان کتاب:  همنام گل‌های بهاری

مولف کتاب: حسین سیّدی

ناشر کتاب: نشر معارف

قیمت کتاب:  ۷۰۰۰ تومان

این کتاب که با استفاده از منابع معتبر شیعی و اهل‌سنت گردآوری شده است، با نثری روان و قابل فهم و کاربردی به خصوصیات اخلاقی پیامبر(ص) و توصیه‌های آن حضرت(ص) در زمینه‌های مختلف می‌پردازد:

معرفی کتاب

«همنام گل‌های بهاری» جلد اول از مجموعه چهارده جلدی«سیره کاربردی چهارده معصوم» و به قلم آقای حسین سیّدی است که برنده جایزه کتاب سال حوزه شد. این کتاب شامل بر چهار فصل می‌باشد:

فصل اول در معرفی “سیمای ظاهری و “سیمای حقیقی پیامبر نگارش یافته و اوصاف موها، ابرو، پیشانی، چشم، بینی، دهان، چهره، گردن، اندام، شانه، دست و پا و شمایل ایشان بیان شده است. آنگاه آراستگی پیامبر اکرم و رعایت بهداشت فردی توسط ایشان بیان شده و سیره‌ی ایشان در رعایت بهداشت دهان و دندان، بهداشت بدن، پوشاک و سلامت محیط زندگی بیان شده است.

در فصل دوم با عنوان”خدا” به توضیح شاخصه‌هایی همچون ایمان‌پذیری،خداباوری، روزه‌داری، قرآن‌خوانی، معاداندیشی، نمازگزاری و نیایش پرداخته شده است.

نویسنده در فصل سوم با عنوان”دیگران” به تبیین سیره رسول خدا در زمینه فعالیت‌های اقتصادی، عبادی، خدمات اجتماعی، تبلیغ دین و رعایت حقوق دیگران و طبیعت پرداخته، همچنین در فصل چهارم با عنوان”طبیعت”، گوشه‌هایی از سیره‌ و اخلاق ایشان در زمینه درختکاری، رعایت حقوق حیوانات، خدمتکاران، خویشاوندان، همسایگان، فقرا و مستمندان، مهمانان، ‌یتیمان و زیردستان و غلامان را گزارش نموده است.

برشی از کتاب

با یارانش که راه می‌رفت، اصحاب پیشاپیش او می‌رفتند و او در پیِ آن‌ها. می‌فرمود: پشت سرم را برای فرشتگان بگذارید. خوشش نمی‌آمد دیگران پشت سرش حرکت کنند؛ اما دو طرف او راه می‌رفتند. چون راه می‌رفت، به این طرف و آن طرف نگاه نمی‌کرد…با وقار گام برمی داشت. قدم‌هایش کشیده و سریع بود؛ بدون این که شتابی در رفتنش مشاهده شود.

خرید کتاب

جهت تهیه و خرید کتاب می‌توانید به پایگاه اینترنتی نشر معارف یا کتاب فروشی های سراسر کشور مراجعه نمایید.

بدون نظر

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

با ما در تماس باشید

توجه داشته باشید که جهت ارسال پیام به بخش‌های مورد نظر همراه با ضمیمه می‌توانید از فرم تماس با ما استفاده نمائید.


پل های ارتباطی:
۰۲۵۳۲۹۱۷۹۴۸ – ۰۳۱۵۵۵۷۱۰۹۵     
masjedideas[at]gmail[dot]com     
کانال تلگرام

ارسال کردن

کاری از "اتاق ایده پردازی فام"

با شناسه کاربری خود وارد شوید

یا    

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟

Create Account