مرد مردم

مرد مردم کتابی است خواندنی که به روایت سرگذشت مجاهد خستگی‌ناپذیر مسجد و مردم، مرحوم حاج علی بدیعی، خادم مسجد حضرت‌ ام‌البنین(س) می‌پردازد. کتابی ارزشمند که در نوع خود نمونه سرگذشت‌نویسی مساجد و اهالی مسجد محسوب می‌شود :

شناسنامه

عنوان کتاب: مَرد مردم

تهیه و تنظیم: موسسه رویش رسانه

سال انتشار: آذرماه ۱۳۹۶

قیمت: ۱۰ هزار تومان

مرحوم حاج علی بدیعی؛ مجاهد خستگی‌ناپذیر مسجد و مردم بود که هیچ‌گاه زیارت جامعه کبیره‌اش ترک نمی‌شد. آخر زندگی هم رسید به این فراز که “بأبی انتم و أمی و نفسی و أهلی و مالی…

معرفی کتاب

کتاب “مَرد مردم” روایت زندگی خادم مسجد حضرت ام‌البنین(س) است که به معرفی حیات طیبه‌ی مرحوم حاجی علی بدیعی پرداخته و نمونه کامل یک مجاهد فرهنگی و پشتیبان جنگ نرم را با محوریت فعالیت در مسجد به عنوان هسته مقاومت فرهنگی به تصویر می‌کشد. این کتاب در چهارفصل کلی تنظیم و نگارش شده است:

فصل اول با عنوان “پدر” به بازخوانی خاطرات مرحوم حاج حبیب‌الله بدیعی به عنوان واقف مسجد می‌پردازد. فصل دوم با عنوان “عزیز” اشاره‌ای است به خاطرات مادر به عنوان عزیز محله و مسجد، همچنین فصل سوم با عنوان “شهید” به روایت قصه‌های دلکش شهید محمد بدیعی می‌پردازد که مسجد یادبود اوست و در فصل چهارم با عنوان “حاج علی” به بازتاب جلوه‌های نورانی و الهی این مجاهد فرهنگی در قالب ارائه خاطرات پرداخته شده است.

محتوای این اثر ارزشمند طی یک فراخوان مردمی و بوسیله گردآوری خاطرات اهالی مسجد، دوستان و خانواده وی فراهم آمده است که نمونه برجسته سرگذشت‌نویسی مسجد و اهالی مسجد است و می‌تواند الگویی شایسته برای عموم فعالان فرهنگی مساجد جهت تهیه و تدوین سرگذشت جذاب و درس‌آموز مسجد ایشان باشد.

برشی از کتاب

یکی از فکرهایمان این بود دور و بر مسجد آدم‌های مثبت داشته باشیم. آقای جنتی را که قاری قرآن بود آوردم تا بچه‌ها را تربیت قرآنی کند. او را کشاندیم تا اینجا زمین بخرد و بماند. محمد زاهدی که پدرش شهید است، کار فرهنگی زیاد انجام می‌داد. تلاش کردم زمین و خانه به او بدهیم. چون آدمی مثبت و فعال بود خواستیم بیاید تا اثربخشی او بر محله انجام شود. همنشین خوب اینگونه است. وقتی آمد و به مسجد رفت و آمد کرد پشت سر او افراد تغییر می‌کنند و حال و هوای محله بیشتر مسجدی می‌شود.

 خرید کتاب

جهت خرید کتاب “مَرد مردم” می‌توانید به سایت مسجدکالا مراجعه نمایید و سفارش خود را تهیه کنید. تمامی عواید فروش کتاب فوق به مردم زلزله‌زده کرمانشاه اهداء خواهد شد.

 

بدون نظر

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

با ما در تماس باشید

توجه داشته باشید که جهت ارسال پیام به بخش‌های مورد نظر همراه با ضمیمه می‌توانید از فرم تماس با ما استفاده نمائید.


پل های ارتباطی:
۰۲۵۳۲۹۱۷۹۴۸ – ۰۳۱۵۵۵۷۱۰۹۵     
masjedideas[at]gmail[dot]com     
کانال تلگرام

ارسال کردن

کاری از "اتاق ایده پردازی فام"

با شناسه کاربری خود وارد شوید

یا    

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟

Create Account