خانواده

در پی معنای خانواده برآمدن کاری آسان نیست و همت و کاوشی عظیم می‌طلبد. اگر دنبال یک الگوی ناب، زنده و جاری هستی، از “خانواده” در نگاه مقام معظم رهبری سوال کن! شاید این توفیق را یافته‌ای که پای بحث یک اسلام‌شناس، قرآن‌شناس، جامعه‌شناس، غرب‌شناس و البته یک عالمِ عامل بنشینی تا برایت از خانواده بگوید:

شناسنامه کتاب

عنوان کتاب: خانواده

توضیحات: به سبک ساخت یک جلسه مطولّ مطوی در محضر رهبر انقلاب

ناشر کتاب: موسسه جهادی؛ صهبا

سال انتشار: تیرماه سال ۱۳۹۲

قیمت کتاب: ۵۰۰۰ تومان

با مطالعه دقیق تمام نکات کتاب به محتوای قرآنی “واجعلوا بیوتکم قبله” پی برده و در می‌یابیم که بر همه ما تکلیف است که خانه‌ها و خانواده‌هایی بسازیم که هم در تشکیل، هم در تداوم و هم در محتوا از اشکالات جدی خالی و بر شاخص‌های ارائه شده از سوی آقا، این عارف به آداب شریعت و صاحب نفسی قدسی منطبق باشد.

معرفی کتاب

در منظومه نظرات راهبردی رهبر انقلاب درباره سبک زندگی، اولین عنوانی که ایشان مطرح می‌کنند «خانواده» است. آیت‌الله خامنه‌ای، به خانواده به عنوان سلول بنیادینی می‌نگرند که بافت‌های جامعه را ایجاد می‌کند. در تنظیم این کتاب، بیش از یک صد سخنرانی آقا، مربوط به جلسات خطبه‌خوانی عقد، نشست اندیشه‌های راهبردی با موضوع زن و خانواده، دیدار مداحان در سالروز میلاد حضرت زهرا(س) و جلسات با بانوان نخبه به کار رفته است. سخنان ایشان در این کتاب حاوی مطالبی با موضوع فلسفه و اهمیت ازدواج، تفاوت نظر اسلام و غرب درباره ازدواج، تفاوتها و جایگاه مرد و زن در خانواده و… است.

برشی از کتاب

مهمترین نکته اینکه آقا یک همسر و یک پدر تمام عیار هستند. اولین عمل کننده به توصیه‌ها و مؤکداتی که در زمینۀ “خانواده” دارند، خودشان هستند. روش ایشان در برخورد با والدین، همسر، فرزندان، عروس‌ها و دامادها و نوه‌ها و در کل زندگی خانوادگی، در اوج قله ای قرار گرفته که ایشان را در این زمینه به الگوی نیکویی برای مردم تبدیل کرده است. اگر به سیرۀ زندگی ایشان دسترسی وجود داشت، قطعاً نور آن تمام جامعه را روشن میکرد.

خرید کتاب

کتاب گرانقدر “خانواده” را می‌توانید از تارنمای موسسه جهادی “صهبا” به نشانی www.jahadi.ir خریداری نمایید.

*مشاهده کامل صفحه کتاب های مسجدی

بدون نظر

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

با ما در تماس باشید

توجه داشته باشید که جهت ارسال پیام به بخش‌های مورد نظر همراه با ضمیمه می‌توانید از فرم تماس با ما استفاده نمائید.


پل های ارتباطی:
۰۲۵۳۲۹۱۷۹۴۸ – ۰۳۱۵۵۵۷۱۰۹۵     
masjedideas[at]gmail[dot]com     
کانال تلگرام

ارسال کردن

کاری از "اتاق ایده پردازی فام"

با شناسه کاربری خود وارد شوید

یا    

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟

Create Account