زیارت به نیابت یاران کربلایی

مسجدالمتقین در آستانه اربعین هوای دیگری پیدا کرده است. شورو حال یاران کربلایی، به هوای یارانی که آرزوی دیدار کربلا را در دل داشتند اما در خون خود غلتیدند و به خیل اصحاب حسین(ع) پیوستند. حال و هوایی کربلایی که می‌خواهد یاد یاران رفته را زنده کند:

به یاد یاران کربلایی

چیزی به اربعین نمانده اما صحن مسجدالمتقین مثل روزهای جبهه و جنگ شده است. روزهایی که حیاط مسجد پر می‌شد از رزمنده‌هایی که می‌خواستند راهی خط مقدم جبهه شوند. حالا تصویر همان رزمنده‌های شهید بر کوله‌پشتی جوانان امروز نصب شده تا به یاد یاران کربلایی شان زیارت اربعین به جای آورند.

هر زائر نایب‌الزیاره یک شهید

بر و بچه‌های بسیجی محله درب دوم، اربعین امسال به تنهایی راهی عراق نشدند. هریک از بچه‌ها امروز خود را نماینده یک شهید محله می‌داند و همانطور که همیشه کوشیده‌اند نام شهیدان محله از سرزبان‌ها نیفتد. شهدایی که هم نامشان زینت‌بخش کوچه‌های محله است هم تصویرشان روشنایی بخش آن.

جمع، جمع عاشقان حسین(ع) است. زائران با پیشانی بندهای قرمز و سبز منقش به «لبیک یا‌زهرا(س)» و «یا حسین شهید (ع)» با صلوات و دعای خیر اهالی محله راهی کربلا شدند تا در اربعین حسینی با شهدایی که تصویرشان را برکوله‌هایشان دارند به فریاد «هل من ناصر ینصرنی» حسین(ع) لبیکی دیگر گویند.

بدون نظر

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

با ما در تماس باشید

توجه داشته باشید که جهت ارسال پیام به بخش‌های مورد نظر همراه با ضمیمه می‌توانید از فرم تماس با ما استفاده نمائید.


پل های ارتباطی:
۰۲۵۳۲۹۱۷۹۴۸ – ۰۳۱۵۵۵۷۱۰۹۵     
masjedideas[at]gmail[dot]com     
کانال تلگرام

ارسال کردن

کاری از "اتاق ایده پردازی فام"

با شناسه کاربری خود وارد شوید

یا    

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟

Create Account