همراهی ایده و تجربه و برخورداری از ظرفیت همراهی با مساجد در مناسبت‌ها و موضوعات مختلف برای تامین برنامه و رونق‌بخشی به مساجد از مهمترین دستاوردهای باشگاه ایده‌پردازان مسجدی است که در نشست خبری ششمین فراخوان ایده‌های مسجدی عنوان شد. در ادامه می‌توانید مهمترین محورهای این نشست را بخوانید:

حجت‌الاسلام صداقت(معاون فرهنگی اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد)

طرح ایده‌ها و تجربه‌های مساجد

از جمله اقدامات خوب باشگاه ایده‌پردازان مسجدی امکان طرح ایده‌ها و تجربه‌های مساجد در طول فعالیت آنها و به اشتراک گذاشتن ایده‌ها و تجربه‌ها با دیگر مساجد بوده است. ایده‌های خوبی که در برخی مساجد به اجرا درآمده و تجربه شده بودند مطرح، و زمینه برای رفع خلا همراهی ایده‌ها با تجربه در مساجد دیگر را فراهم کرد.

پایگاهی برای همه مساجد جهان

همراهی ایده و تجربه در باشگاه باعث شده است در حال حاضر پایگاهی از تجربه‌ها و ایده‌های مسجدی داشته باشیم که با وجود این پایگاه هر مسجد در سراسر دنیا می‌تواند با مراجعه به این پایگاه ایده‌های خوب را دریافت کند و در تجربه‌های خود به کار ببندد.

حجت‌الاسلام حسین نظری(مدیرمسئول باشگاه ایده‌پردازان مسجدی)

اجرای فراخوان‌ ایده‌های مسجدی صرفا به قصد برگزاری یک رسم معهود که هر از گاهی اجرایی شود، مانند برخی جشنواره‌های دیگر، نبوده است و اکنون بعد از طی شدن این پنج دوره به یک بلوغ در طرح ایده‌ها رسیده و کتابی هم در این زمینه چاپ شده و می‌تواند در اختیار ایده‌پردازان و شرکت‌کنندگان قرار گیرد.

ملاحظات کلی برای شرکت در فراخوان:

ملاحظه اول:

آثار و ایده‌های ارسالی به باشگاه قبل از بارگذاری پالایش می‌شوند و در دسته‌بندی‌های مختلف پس از طی این مرحله در پایگاه قرار داده می‌شوند. این بدان معنا نیست که ایده‌ها الزاما از مسیر پیموده شده‌ای خبر بدهند، این امکان وجود دارد که ایده‌پردازان ایده‌های خود را حتی به صورت اجمالی و صرفا طرح یک ایده ثبت کنند.

ملاحظه دوم:

توضیحات به صورت شفاف در سایت اعلام شده است. بر این اساس و به طور مثال ذیل هر محور چند پرسش طرح شده تا ذهن مخاطب به محور مربوطه رهنمون شود. البته به طرح چند سوال اکتفا نشده و در هر محور ایده‌های مشابه هم ارائه شده‌اند.

ملاحظه سوم:

 بخش راهنمای ثبت ایده در سایت برای مخاطبان وجود دارد. همچنین شرکت‌کنندگان برای ارسال فیلم یا عکس می‌بایست به بخش پیوست ایده در فرم ثبت‌نام مراجعه کنند. اثر فیزیکی از شرکت‌کنندگان دریافت نمی‌شود.

ملاحظه چهارم:

فرم‌های ثبت ایده در سایت پایگاه به نشانی www.masjedideda.ir وجود دارد و از منظر تخصصی، تمام آنچه که یک ایده‌پرداز برای کار خود نیاز دارد در این فرم‌ها آمده است.

ملاحظه پنجم:

علاقه‌مندان می‌توانند از طریق پیام رسان‌های داخلی و صفحه اینستاگرام که بالغ بر ۱۰ هزار دنبال کننده دارد، با این باشگاه در ارتباط باشند.

جوایز فراخوان:

جوایز این دوره شامل جوایزی است که جنبه مادی و معنوی دارد. کمک هزینه سفر به عتبات عالیات و کمک هزینه سفر به مشهد مقدس جوایز این دوره خواهد بود. همچنین اگر ایده‌ای در سطحی باشد که امکان اجرایی شدن را داشته باشد از سوی مرکز حمایت می‌شود.

بدون نظر

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

با ما در تماس باشید

توجه داشته باشید که جهت ارسال پیام به بخش‌های مورد نظر همراه با ضمیمه می‌توانید از فرم تماس با ما استفاده نمائید.


پل های ارتباطی:
۰۲۵۳۲۹۱۷۹۴۸ – ۰۳۱۵۵۵۷۱۰۹۵     
masjedideas[at]gmail[dot]com     
کانال تلگرام

ارسال کردن

کاری از "اتاق ایده پردازی فام"

با شناسه کاربری خود وارد شوید

یا    

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟

Create Account