دست برتر

دست برتر و بخشنده بهتر از دست پایین و گیرنده است. حدیثی گهربار و پُرمعنا از رسول اکرم(ص) که ما را به برخورداری از اقتصادی شکوفا، توانمندی و مدیریت درست امور مالی ترغیب می‌نماید. کتاب دست برتر محصولی از دفتر جامعه ایمانی مشعر است که با تکیه برای این آرمان نوشته و تنظیم شده است:

شناسنامه کتاب

عنوان کتاب: دست برتر

مولف: دفتر جامعه ایمانی مشعر

ناشر: جامعه ایمانی مشعر

قیمت: ۲۶ هزار تومان

کتاب دست برتر محتوایی کاربردی برای خودکفایی و تامین منابع مالی هیأت است که با تکیه بر تجارب ۳۰۰ هیات فعال سراسر کشور تهیه و تنظیم شده است و تجارب گرد آمده در آن می‌تواند در مساجد نیز محل توجه و اجرا باشد:

معرفی کتاب

کتاب دست برتر از دو باب کلی “ترسیم طرح” و “ایده‌ها” برخوردار است. در باب اول، فصل اول، به بیان شیوه‌نامه و ترسیم طرح تامین مالی هیأت پرداخته شده و ذیل آن به چگونگی شناسایی ظرفیت‌های موجود، ایده‎پردازی، ترسیم اولیه طرح و عملیاتی کردن آن پرداخته شده است.

در فصل دوم کتاب به مهارت‌ها و اصول جذب کمک‌های مردمی به ویژه مهارت‌های رفتاری از جمله نحوه‌ی تعامل با خیرین، حدود و اصول جذب کمک، با توجه به شأن و موقعیت هیأت پرداخته شده است.

در باب دوم کتاب، ایده‌ها و طرح‌های پیشنهادی برای تامین منابع مالی در کنار تجربیات موفق هیأت‌ها به تفصیل بیان شده است، به طوری که مخاطب می‌تواند با تکیه بر تجربه‌ی اصیل ایده، به سنجش ایده و میزان موفقیت و کارآیی آن نیز بپردازد. در فصل دوم راه‌های افزایش کمک‌های مردمی با تکیه بر زیست‌بوم جغرافیایی و فرهنگی هیأت، چگونگی تبلیغات و ارتباط با خیرین معرفی شده است. پیوست ایده‌ها بخش پایانی کتاب است که در آن به ارائه ایده‌های ایجاد کسب و کارهای کوچک اما زودبازده برای تامین منابع مالی پرداخته شده است.

برشی از کتاب

نمی‌توان برای تأمین مالی همه هیئات‌ها نسخه واحدی درنظر گرفت. هر هیأت‌ها ظرفیت‌های آشکار و پنهان مخصوص به خود را دارد. نیروی انسانی و متخصص قابل استفاده در هیات‌ها مختلف است. بوم جغرافیایی و تنوع اقلیمی هیات‌ها و همچنین فرهنگ‌های مردم در نقاط مختلف کشور اقتضاء می‌کند تا هر هیات، طرحی جداگانه برای تامین مالی خود و دریافت کمک‌های مردمی داشته باشد.

خرید کتاب

برای سفارش کتاب می‌توانید به سایت مسجدکالا مراجعه فرمایید.

بدون نظر

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

با ما در تماس باشید

توجه داشته باشید که جهت ارسال پیام به بخش‌های مورد نظر همراه با ضمیمه می‌توانید از فرم تماس با ما استفاده نمائید.


پل های ارتباطی:
۰۲۵۳۲۹۱۷۹۴۸ – ۰۳۱۵۵۵۷۱۰۹۵     
masjedideas[at]gmail[dot]com     
کانال تلگرام

ارسال کردن

کاری از "اتاق ایده پردازی فام"

با شناسه کاربری خود وارد شوید

یا    

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟

Create Account