کد ایده:26693
ایده پرداز: فاطمه یعقوبی    
توضيح اجمالی:

اهالی مسجد طی یک اردوی چندساعته به بازدید از آسایشگاه جانبازان دفاع مقدس بروند.

مکان اجرای ایده: خارج از مسجد, سازمان های مرتبط با مسجد
تقویم اجرای ایده: فصلی/سالیانه, مناسبتی
نوع مناسبت: اعیاد
مجری: تشکل های مسجدی
مخاطب: عموم

توضیح تفصیلی

بنا بر این ایده عده‌ای از جوانان که دفاع مقدس را ندیده‌اند یا نسبت به مسائل جنگ کم‌اطلاع و یا بی‌اطلاع هستند با عده‌ای از هم‌رزمان جانبازان همسفر شوند و به دیدار جانبازان دفاع مقدس بروند. در طی مسیر هم‌رزمان از رشادت‌های جانبازانی که به دیدارشان می‌روند بگویند و از لزوم حفظ و پاسداشت آرمان‌هایی بگویند که این عزیزان برای آن به درجه جانبازی نائل آمدند.

مساله

لزوم تکریم و پاسداشت یادگاران دفاع مقدس

بایدها و نبایدها

باید برای این دیدار یک آمادگی معنوی قبل از اردو اتفاق بیفتد.
به پاس مجاهدت‌ها و جانبازی‌های آنان هدایایی به رسم یادبود تهیه شود.

زینت‌ها و مستحبات 

بهتر است که این بازدید در مراحل بعدی به صورت کاملا صمیمانه و خودجوش و مستمر صورت پذیرد.

پشتوانه نظری:

مقام معظم رهبری:
امروز جانبازها وقتى به طور متمایز و شاخص در جامعه نشان داده بشوند، معرفى بشوند، تجلیل بشوند، احترام بشوند و مورد تکریم قرار بگیرند، این به معناى به میان آوردن و به عرصه آوردن تمثال واقعى ایثار است؛ این خیلى اهمیت دارد. لذا ما به این تکریم و تجلیل احتیاج داشتیم، نظام به این احتیاج داشت. علاوه بر این‌ها، جهت سوم، یک نوع سپاسگزارى کوچکى هم از این مجموعه‌ فداکار و خانواده‌هاشان به حساب مى‌آید. شماها با خدا معامله کردید، و واقعاً باید خطاب به شماها گفت: «فاستبشروا ببیعکم الّذى بایعتم به»؛ بشارت باد به شما، با این معامله‌اى که با خدا کردید.

پرستاران و همسران و کسانى که، پروانه‌وار گرد جانباز قطع نخاعى، جانباز گردنى می‌چرخند، براى اینکه آسایش او را فراهم کنند، ادامه‌ى زندگى راحت او را ممکن کنند. من واقعاً از همه‌ى این همسران محترم، صمیمانه و از ته دل تشکر میکنم. این خانم‌ها بدانند که اجر آن‌ها در خدمت صادقانه و با روى خوش به این جانباز، یکى از بزرگترین ایثارهاست، یکى از برجسته‌ترین جهادهاست؛ پیش خداى متعال اجرهاى بزرگ دارد.

مسئله‌ جانباز هفتاد درصد و جانباز قطع نخاعىِ گردنى - همین وضعى که شما دارید - مهمتر از مسئله‌ى شهید شدن است؛ چون شهادت یک بار است و تمام می‌شود، بعد هم انسان می‌رود عروج می‌کند. این وضعى که شما دارید، با قضاوتى که من امروز دارم، اینجور به نظرم می‌رسد که وزنه‌ این ایثار از آن ایثارى که اسمش شهادت است، سنگین‌تر است؛ به خاطر رنج‌هایش، به خاطر مشکلاتش، هم براى خودتان، هم براى پدر و مادرهاتان، کسانتان، هم براى همسرانتان، هم براى فرزندانتان. این جزو آن رقم‌هاى بسیار درشت این کار بزرگى است که انجام گرفته. ان‌شاءالله به همین نسبت هم خداى متعال به شما اجر بدهد و اجر شما را سنگین کند.
(بیانات در دیدار جمعی از جانبازان قطع نخاعى‌ 1390/07/06)

بدون نظر

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

با ما در تماس باشید

توجه داشته باشید که جهت ارسال پیام به بخش‌های مورد نظر همراه با ضمیمه می‌توانید از فرم تماس با ما استفاده نمائید.


پل های ارتباطی:
۰۲۵۳۲۹۱۷۹۴۸ – ۰۳۱۵۵۵۷۱۰۹۵     
masjedideas[at]gmail[dot]com     
کانال تلگرام

ارسال کردن

کاری از "اتاق ایده پردازی فام"

با شناسه کاربری خود وارد شوید

یا    

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟

Create Account